reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A80

Samsung Galaxy A80’in dönen kamera mekanizmasını gösteren ilginç video [İzle]

Geçtiğimiz aylarda resmi olarak lanse edilen Samsung Galaxy A80, son dönemde gördüğümüz en ilginç kamera sistemine sahip. Yeni bir video bu kameranın içini karşımıza getiriyor.

Samsung Galaxy A80, 2019 Galaxy A ailesinin mevcut en üstteki modeli. Yakın zamanda Galaxy A90 ile çıtayı oldukça yükseltecek ailenin bu dikkat çeken modeli, bünyesindeki dönen kamera ile öne çıkıyor. Modelde hem öne hem de arkaya dönebilen tek bir kızaklı kamera modülü yer alıyor. Bu modülde 48 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. Bu sayede çok iyi özçekimler yapabilen telefonun, yukarıdaki video ile bu kamera modülü karşımıza getiriliyor. İki parça bağlantı üzerine kurulan bu sistemin, tek bir motorla hareket ettiği açıklanıyor. Ön kamerayı açtığınız modül yukarı kalkıyor ve hemen ardından kamera öne dönüyor. Oldukça büyük olduğu görülen modül hakkında şimdiye kadar büyük bir şikayet gelmiyor. Bu kamera sistemi sayesinde etkileyici bir tasarımı bulunan Samsung Galaxy A80, Türkiye’de de merakla beklenen cihazlar arasında yer alıyor. Bu telefon Galaxy S10 ailesine gücü yetmeyenlere hitap ediyor.

Samsung Galaxy A80 hakkında bilinmesi gereken diğer detaylara ise şöyle

Telefonda gerçekten etkileyici duran 6,7 inç çentiksiz ve deliksiz bir Super AMOLED ekran yer alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan telefon, 3.700 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu aşırı büyük kapasitede olmayan pil 25W hızlı şarj sistemiyle çabuk şekilde doldurulabiliyor. Avrupa’da 649 euro fiyat etiketiyle satılacak cihaz gücünü Snapdragon 730 işlemciden ve 8 GB RAM’den alıyor.