reklamı kapat

POPÜLER

MacBook

İlginç proje; MacBook bünyesine mekanik klavye takıldı [İzle]

MacBook modellerinde kullanılan klavyeler kimlerinin hoşuna gidiyor, kimisi de sevmiyor. Bu konuda sefer çok ilginç bir proje gündemde.

Mekanik klavye modelleri son dönemde çok büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmaya başladı. Kişiler hazır seçenekler yanında artık kendi özel mekanik klavyelerini de üretiyor.

Bu ürünlere uzun zamandır özellikle oyuncular ilgi gösteriyor. Ancak bu durum son dönemde değişmiş durumda. Kişiler artık normal kullanımları için de (Ofis, kodlama, içerik üretme vb.) mekanik klavye tercih eder hale geldi.

Mekanik klavyelerin yazım hissiyatı oldukça yüksek seviyede, özelleştirme seçenekleri çok fazla, oyunlarda gecikmesiz çalışıyorlar ve kimilerinin çok hoşuna giden tuş seslerine sahipler.

Apple’ın MacBook modellerinde ise biliyorsunuz son yıllarda olumsuz yorumlar alan standart klavyeler yer alıyor. Bir YouTuber tam olarak bunu değiştirmek istedi 2008 model MacBook’una ilginç bir adım atarak mekanik klavye taktı.

Bu konuda sanıyoruz bir ilke imza atan Squashy Boy kanalı, burada oldukça büyük bir mekanik klavye tercih etmiş durumda. Bu yüzden hazırlanan dizüstünün ekranı artık kapatılamıyor. Burada adeta ufak bir masaüstü sistem kurulmuş durumda.

Projede klavye olarak Royal Kludge RK61 kullanıldığı belirtiliyor. Mekanik anahtarlar olaraksa Gateron Yellow tercih edilmiş. Klavye’de RGB aydınlatma bulunuyor.

[haber id=”692465″

Mekanik klavyeye sahip MacBook projesi dikkat çekti

Kablosuz olarak çalışan bu klavye ile oluşturduğu projeye Mech Pro adını veren YouTuber, 2008 model bir MacBook ile gündeme gelinebilecek tek yolu bulmuş ve bunu iyi kullanmış gibi görünüyor.

Bu ilginç projenin videosunu direkt olarak sayfanın en üstünde izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı