reklamı kapat

POPÜLER

Nemeio kablosuz klavye

Elektronik mürekkep tuşlarıyla fark yaratan kablosuz klavye Nemeio [Video]

Karşımızda CES 2019’un yoğun gündemi içerisinde dikkat çekmeyi başarmış bir kablosuz klavye yer alıyor. İşte elektronik mürekkep tuşlarıyla fark yaratan klavye Nemeio.

Günümüzde satılan klavyeler çok fazla özelleştirme şansı vermiyor. İşte bunu değiştirmek isteyen Nemeio, Fransa’da tasarlanan kablosuz klavyesiyle ilginç bir model karşımıza çıkarıyor. Bu klavyenin en önemli özelliği her bir tuşunu esasen bir elektronik mürekkep ekranı olması. Bu sayede birçok farklı format ve amaç için özelleştirilebilen tuşlar, dijital yapıyı fiziksel formda kullanıcılara sunuyor. Metal kasasında 81 farklı mekanik tuş anahtarı yer alan ürün, burada bir arka aydınlatmaya da sahip. Yapısı gereği renkli olmayan ve görüldüğü üzere buna ihtiyacı da olmayan klavye, her tuşu gerçek anlamda işlevsel hale getiriyor. Her uygulamaya göre ayrı profil ayarlanmasına imkan tanıyan kablosuz klavye, akıllara yeni MacBook Pro’larda yer alan TouchBar’ı getiriyor. Bağlantı tarafında Bluetooth kullanılıyor.

Nemeio kablosuz klavye
Nemeio kablosuz klavye
Nemeio kablosuz klavye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nemeio kablosuz klavye çok güzel görünüyor

Gerçekten şık bir gövde tasarımı bulunan ürünün bünyesinde bir sayısal tuş takımı bulunmuyor. Bu açıdan çok fazla yer kaplamayan klavye, USB Type-C üzerinden rahatlıkla şarj edilebiliyor. Özelleştirme işlemi özel uygulamasından yapılabilen ürün, önümüzdeki yaz aylarında raflardaki yerini alıyor. Fiyatının 300 ila 500 dolar arasında değişeceği belirtiliyor. Modelin bu fiyat etiketiyle öne çıkması pek mümkün görünmüyor.