reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi 7

Xiaomi Redmi 7 için hazırlanan akıllara zarar sağlamlık testi [Video]

Xiaomi‘nin sık sık gündemde gelen modellerinden Redmi 7, çok yakında geliyor. Ancak telefon şimdiden birilerinin eline geçmiş durumda.

Ayrı bir marka haline gelen Redmi’den gelecek ilk telefonlardan Redmi 7, kısa süre önce gerçekten çok ilginç bir sağlamlık testiyle gündemde geldi. Resmi olarak 10 Ocak tarihinde lanse edilecek denilen telefon, TikTok edasıyla hazırlanan videoda bir gurup kişi tarafından ayaklar altına alındı. Telefonun gövde sağlamlığını göstermek için telefonun üzerinde zıplayan teknoloji kahramanları, bu denemelerinin sonucunda telefonun gövde sağlamlığını bilimsel şekilde (!) onaylamış gibi görünüyor. Bu tarz denemelerden en basit telefonlar bile rahatlıkla geçebilirken, hazırlanan bu video daha çıkmamış bir telefonun adını lekelemenin ötesine geçemiyor. Çentikli bir tasarıma sahip olan Xiaomi Redmi 7, parmak izi sensörünü arkasında taşıyor. Geçişli renk seçenekleriyle dikkatleri üzerine çeken model, arkasında 48 megapiksel bir kamera taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 7 de yolda

Model teknik olarak 6,3 inç ekrana ve 3.900 mAh bir pile sahip akıllı telefon, Geekbench’e göre gücünü Snapdragon 660 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. Kutusundan Android Pie ile çıkacak akıllı telefon, arkasında çiftli kamera sistemi taşıyor. Bu çiftli kameradan birisinin 48 megapiksel çözünürlükte olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Boyutu 159.2 x 75.2 x 8.1mm olan model, parmak izi sensörünü arkasında taşıyor.