reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 7

İlginç proje; 35 bin metreye çıkan Xiaomi Redmi Note 7 ve çektiği etkileyici fotoğraflar [Video]

Türkiye’de de resmi olarak satışı yapılan bütçe dostu Xiaomi Redmi Note 7, çıtayı çok yükseltti. Telefon bir proje kapsamında hiç olmadığı kadar yükseğe çıktı.

Satışa çıkmadan önce hakkında birçok garip sağlamlık testi yapılan Xiaomi Redmi Note 7, ilginç bir haberle gündemde bulunuyor. Telefon için özel bir proje hazırlayan Xiaomi, balon kullanarak modeli yaklaşık olarak 35 bin metre yüksekliğe çıkardı. Uzaya gönderilmiş gibi gösterilen ancak gerçek anlamda üzere uzaya çıkmayan telefon ile 35 bin metreden gerçekten güzel fotoğraflar çekilmiş. Bu kadar yükseğe çıkmasına ve açık olmasına rağmen proje kapsamında zarar görmeden geriye inen ve çalışmaya devam eden telefon, yine dikkat çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Xiaomi alt markası haline gelen Redmi’nin ilk akıllı telefonu olan Redmi Note 7, biliyorsunuz daha sonra “Pro” takısına sahip daha gelişmiş bir versiyon da kazandı. Buna ek olarak firma Redmi 7 modelini de tanıttı. Firmadan yakında zamanda ise bir amiral gemisi bekleniyor.

Xiaomi Redmi Note 7
Xiaomi Redmi Note 7
Xiaomi Redmi Note 7
Xiaomi Redmi Note 7
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 7 teknik olarak şu detaylara geliyor

Hatırlamak adına model 6,3 inç Full HD+ bir ekran taşıyor. Ön kamerayı içerisine alan bir ekran çentiği bulunan telefon, gücünü Snapdragon 660 işlemciden alıyor. 4.000 mAh kapasitesinde pille gelen cihaz, arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi taşıyor. USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan model, parmak izi sensörünü ise arkasında taşıyor. Gelelim fiyat konusuna. Cihazın 128 GB depolamalı versiyonu 2.199 TL, 4 GB RAM’li ve 64 GB hafızalı versiyonu ise 1.999 TL seviyesinde. Tabi bu fiyatlar yeni ÖTV zammı öncesinde. Fiyatların yakında artacağı söyleniyor.