reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 7 Pro

Xiaomi Redmi Note 7 Pro için dikkat çeken 48 megapiksel kamera detayı

Resmi olarak dün tanıtılan Xiaomi Redmi Note 7, kamera tarafında oldukça iddialı bir akıllı telefon. Yeni ortaya çıkan bir detay ise esas Xiaomi Redmi Note 7 Pro için heyecanı artırıyor.

Fiyat performans oranı oldukça yüksek bir cihaz olan Xiaomi Redmi Note 7, arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel (Derinlik için) çiftli kamera sistemi taşıyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, söylendiği kadarıyla gerçekten 48 megapiksel değil. Temelde 12 megapiksel olan ancak özel bir teknikle 48 megapiksel çıkış verebilen sensör, gelen ilginç bir bilgiye göre normalde bu telefonda yer almayacakmış. Firmanın modele gerçekten 48 megapiksel olan Sony IMX586 koymak istediği ancak tedarik sorunlarının buna engel olduğu belirtiliyor. Yeni gelen bilgi ise bahar festivalinden sonra gelecek Xiaomi Redmi Note 7 Pro modelinde Sony IMX586 sensörün kullanılacağını gösteriyor. Çok daha üstün bir fotoğraf kalitesine sahip olduğu belirtilen Sony IMX586 sensör, yeni model için heyecanı artırıyor. Pro modelin ayrıca daha güçlü bir işlemci ile geleceğini de belirtiliyor. Fiyat konusu ise şimdilik gizemini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 7 modelinin diğer detayları şöyle

Hatırlamak adına modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden ve 3 GB / 4 GB / 6 GB RAM’den alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor. Modelde açıklandığı kadarıyla 32 GB ve 64 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği yer alıyor. Akıllı telefon 147 dolar başlangıç fiyatı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Modelin için CEO’nun çektiği video