reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 7

Xiaomi Redmi Note 7 modeline dikkat çeken kamera güncellemesi

Fiyatı, tasarımı ve özellikleriyle oldukça dikkat çeken Xiaomi Redmi Note 7, söz verilen bir kamera özelliğine de kavuştu.

Yapılan ilk iki satışını dakikalar içerisinde bitirerek büyük ses getiren Xiaomi Redmi Note 7, kamera konusunda iddialı bir akıllı telefon. İşte bu iddiayı daha da güçlendirecek bir adım atıldı. Telefona söz verildiği gibi yayımlanan ilk güncelleme ile Night Scene kamera modu getirildi. Bu mod sayesinde kişiler düşük ışıklı yerlerde ya da akşam saatlerinde çok daha temiz / detaylı fotoğraflar elde edebiliyor. Bunun için birden fazla fotoğraf çekilerek bir araya getiriliyor ve yapay zeka ile temiz sonuçlar sağlanıyor. Bildiğiniz üzere kızaklı model Mi Mix 3, Mi Mix 2 ve Mi 8 Pro’da da yer alan bu kamera özelliği, Xiaomi Redmi Note 7 almayı düşünenler için gayet güzel görünüyor. Bu arada modelin bir Pro versiyonu da yolda bulunuyor. Pro’da gerçek 48 megapiksel Sony sensör kullanılacak deniyor.

Xiaomi Redmi Note 7

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 7 modeline derinlemesine bakarsak

Bildiğiniz üzere modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden ve 3 GB / 4 GB / 6 GB RAM’den alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor. Modelin arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki 5 megapiksel kamera derinlik bilgisi yakalama görevini üstleniyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, düşük ışıkta çözünürlüğü 12 megapiksel seviyesine getirerek piksel boyutunu büyütüyor ve çok temiz sonuçlar verebiliyor.

İlgili Video

Modelin resmi tanıtım videosu