reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 7

147 dolarlık Xiaomi Redmi Note 7 modelinden üzen başarı

Fiyat performans oranı en yüksek telefonlardan birisi haline gelen Xiaomi Redmi Note 7, dikkat çeken bir başarıya daha imza attı.

Lenovo Advertisement

Başlıkta da söylediğimiz üzere 147 dolar başlangıç fiyatı bulunan Xiaomi Redmi Note 7, ikinci satışında da büyük bir başarı elde etti. Geçen hafta satışa açılan ilk stoğunu sadece 8 dakika 36 saniyede bitirmeyi başaran telefon, kısa süre önce ikinci satışına çıktı. Bu satıştan önce 400 binden fazla satış rezervasyonu yapılan telefon, sağlanan ikinci stoğunu sadece 2 dakika 50 saniyede içerisinde bitirmeyi başardı. İlk satışta tam 100 bin adet satılan telefonun, ikinci satışında da bu rakamı geçtiği belirtiliyor. Ocak ayı için 1 milyon stok planlayan firma, daha önce de söylediğimiz gibi bunu rahatlıkla bitirecek gibi görünüyor. Çin’deki bu büyük talep, modelin global dağıtımı konusunda da endişe oluşturuyor. Modelin global olarak satışa ancak çok uzun bir süre sonra çıkacağı yönünde tahminler geliyor. Bu da gerçekten modeli bekleyenler için üzücü duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 7 şu detaylara sahip

Hatırlamak adına modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor. Modelin arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki 5 megapiksel kamera derinlik bilgisi yakalama görevini üstleniyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, düşük ışıkta çözünürlüğü 12 megapiksel seviyesine getirerek piksel boyutunu büyütüyor ve çok temiz sonuçlar verebiliyor.

İlginizi Çekebilir