reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 7

Stok dayanmayan 147 dolarlık Xiaomi Redmi Note 7 global olarak satışa çıkabilecek mi?

Son dönemin açık ara en popüler modeli Xiaomi Redmi Note 7, dikkat çeken satış başarılan imza atmaya devam ediyor. Ancak bu durum modelin global satışı için korkutuyor.

147 dolar başlangıç fiyatı bulunan Xiaomi Redmi Note 7, Çin’de yapılan anlık satışlar ile kullanıcılarla buluşturuluyor. Satışa açılan ilk stoğunu 8 dakika 36 saniyede, ikinci stoğunu ise sadece 2 dakika 50 saniyede içerisinde bitirmeyi başaran model, benzer performansı üçüncü satışında da göstermişti. Kısa süre önce dördüncü kez satışa açılan telefon, bu satıştaki 100 binlik stoğunu da 10 dakika 56 saniyede bitirdi. Diğer satışlarda da 100 binden fazla satılan Xiaomi Redmi Note 7, görüldüğü üzere acayip bir performans ortaya koyuyor. Ancak bundan dolayı modelin global satışı için endişeler artıyor. Birçok kaynak modelin Çin performansı nedeniyle global satışının çok gecikebileceğini belirtiyor. Yeni seçenekleri ve Pro versiyonu üzerinde de çalışılan akıllı telefonun, Türkiye’ye başta aracı isimler aracılığıyla gelmesi bekleniyor. Ancak bu da oldukça uzun sürecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 7 teknik olarak iddialı bir model

Hatırlamak adına modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor. Modelin arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki 5 megapiksel kamera derinlik bilgisi yakalama görevini üstleniyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, düşük ışıkta çözünürlüğü 12 megapiksel seviyesine getirerek piksel boyutunu büyütüyor ve çok temiz sonuçlar verebiliyor.

İlginizi Çekebilir