reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 7

147 dolarlık Xiaomi Redmi Note 7 ile ulaşılan büyük başarı!

Redmi Note 7, Xiaomi alt markası haline gelen Redmi’nin en önemli modeli konumunda. İşte bu model satış rakamlarıyla firmayı oldukça memnun ediyor.

147 dolar başlangıç fiyatı bulunan Xiaomi Redmi Note 7, biliyorsunuz fiyat performans oranıyla acayip bir talep görüyor. Satışa açılan ilk stoğunu 8 dakika 36 saniyede, ikinci stoğunu ise sadece 2 dakika 50 saniyede içerisinde bitirmeyi başaran model, satışa çıktığı ocak ayında 1 milyon satış rakamını geride bırakmıştı. Kısa süre önce yapılan bir açıklamaya göreyse model 4 milyon satış rakamına ulaşmak üzere. Mart ayı sonunda 4 milyonun görüleceğini hatta geçileceğini belirten Xiaomi CEO’su Lei Jun, bundan oldukça mutlu görünüyor. Yeni modelinden satışa çıktığından bu yana günde ortalama 50 bin adet satan firma, halen birçok pazarda aktif olarak yer almıyor olmasına rağmen harikalar yaratıyor. Türkiye’de halen resmi kanallardan satılmayan Xiaomi Redmi Note 7, merakla beklenen cihazlar arasında başı çekiyor. Bu model sonrasında Note 7 Pro ve Redmi 7 modellerini tanıtan firma, uygun fiyatlı bir amiral gemisi de tasarlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 7 teknik olarak şu detaylara sahipti

Hatırlamak adına modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor.

Modelin arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki 5 megapiksel kamera derinlik bilgisi yakalama görevini üstleniyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, düşük ışıkta çözünürlüğü 12 megapiksel seviyesine getirerek piksel boyutunu büyütüyor ve çok temiz sonuçlar verebiliyor.

İlginizi Çekebilir