reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 7

147 dolarlık Xiaomi Redmi Note 7 modelinden büyük başarı

Xiaomi Redmi Note 7, 2019’un kesinlikle en çok dikkat çeken modeli konumunda yer alıyor. Fiyat performans oranı çok yüksek olan telefon, inanılmaz satıyor.

147 dolar başlangıç fiyatı bulunan Xiaomi Redmi Note 7, fiyat performans oranıyla acayip bir talep görüyor. Satışa açılan ilk stoğunu 8 dakika 36 saniyede, ikinci stoğunu ise sadece 2 dakika 50 saniyede içerisinde bitirmeyi başaran model, firmanın açıklamasına göre Çin’de 1 milyon sevk rakamını geride bırakmış durumda. Bu rakam direkt olarak satışa işaret etmiyor ancak modelin açılan stoklarını direkt olarak tüketmesi, 15 Ocak tarihinden bu yana 1 milyon satış rakamının geçildiğini gösteriyor. Türkiye’de henüz ikinci el satış sitelerine gelen ve ortalama 1.500 – 1.600 TL fiyat etiketiyle satılan telefon, firmanın yüzünü inanılmaz oranda güldürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 7 teknik olarak iddialı bir model

Hatırlamak adına modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor. Modelin arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki 5 megapiksel kamera derinlik bilgisi yakalama görevini üstleniyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, düşük ışıkta çözünürlüğü 12 megapiksel seviyesine getirerek piksel boyutunu büyütüyor ve çok temiz sonuçlar verebiliyor.

İlginizi Çekebilir