reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold'un inanılmaz Avrupa fiyat

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold’un inanılmaz Avrupa fiyatı belli oldu

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, fiyat konusunda yeni bilgiler kazanmaya devam ediyor. Bu seferki bilgiler modelin inanılmaz Avrupa fiyatını netleştiriyor.

20 Şubat tarihinde resmi olarak lanse edilecek katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, fiyat konusunda mevcut amiral gemilerini ucuz göstermeye geliyor. Geçtiğimiz günlerde en az 2.000 – 2.500 dolar bandında satılacak denilen telefonun, Avrupa’da da fiyat konusunda nefes keseceği görülüyor. Çünkü kaynaklara göre telefon İtalya’da tam 2 bin euro fiyattan raflardaki yerini alacak. Bu açıdan yaklaşık olarak 1.000 euro seviyesinde satılan Galaxy Note 9’u ikiye katlayacak model, görüldüğü üzere herkese hitap etmiyor. Bu yıl sadece 1 milyon ünite üretileceği bilinen telefon, şimdilik bir teknoloji gösterimi gibi görülüyor. Özellikle bünyesindeki esnek ekranı büyük maliyet çıkaran telefonun, tamamen yeniden düşünülmüş birçok yeni teknoloji ve malzeme taşıdığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Modelin Türkiye’ye gelmesi halinde en az 20 bin TL’den satılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold çok merak ediliyor

Bildiğiniz üzere Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Katlanabilir telefonun pil kapasitesi konusunda iki farklı bilgi var. Bazı kaynaklar 6.200 mAh (2 x 3.100 mAh), bazı kaynaklar ise 4.400 mAh (2 x 2.200 mAh) pilden bahsediyor. Modelin arkasında kesin olarak üçlü kamera sistemi yer alıyor. Önde ise çift kameranın yer alabileceği konuşuluyor.

İlgili Video

Modelin prototip hali