reklamı kapat

POPÜLER

DxOMark en iyi özçekim kamerasına sahip akıllı telefon modelleri selfie

İşte dünyanın en iyi selfie kamerasına sahip akıllı telefon modelleri

Akıllı telefonların arka kamera sistemlerini bilimsel olarak test eden DxOMark, şimdi de sürece özçekim yani ön kameraları da dahil etti. Dünyanın en iyi özçekim kamerasına sahip akıllı telefon modelleri belli oldu.

DxOMark bugün itibariyle yeni bir dönemin kapılarını araladı. Firma, 13 farklı telefonu 1.500’den fazla fotoğraf ve 2 saatten fazla video ile analiz ederek dünyanın en iyi özçekim kamerasına sahip akıllı telefon modelleri belirledi. Bu doğrultuda hazırlanan listenin en başında 92 puan ile Google Pixel 3 yer aldı. Telefonun fotoğraf tarafında en iyi sonucu sunduğuna değinildi. İkinci sırada yine 92 puan alan ve özellikle video konusunda öne çıkan Samsung Galaxy Note 9 yer alırken, üçüncü sırayı 84 puan ile Xiaomi Mi Mix 3, dördüncü sırayı ise 82 puan ile Apple iPhone Xs / Xs Max aldı. Yeni DxOMark listesinin devamını ise sırasıyla Samsung Galaxy S9 Plus, Google Pixel 2, Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy S8, Huawei P20 Pro, Apple iPhone X, Oppo R15, Meitu V6 ve Intex Aqua Selfie modelleri oluşturdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arka kamera konusunda liderlik kısa süre önce Huawei Mate 20 Pro modeline geçmişti

Hatırlarsınız geçen gün yayımlanan inceleme sonucunda P20 Pro ile benzer şekilde ortalama 109 puan alan Huawei Mate 20 Pro, puan açısından P20 Pro’yu geçememiş olmasına rağmen DxOMark’ın yeni lideri oldu. DxOMark modele fotoğraf tarafında 114, video tarafında ise 97 puan verdi. P20 Pro ise fotoğraf tarafından 114, video tarafından ise 98 puan almıştı.

İlgili Video