reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 950 XL, Windows 10 ve orijinal Fallout

Bu da yapıldı; Nokia 950 XL modeline Windows 10 yükleyip Fallout oynamak! [Video]

Akıllı telefonlar ile yapılabileceklerin sınırı olmadığını gösteren yeni çalışma ile karşınızdayız. Bir kişi Nokia 950 XL modeline Windows 10 yükleyip Fallout oynadı.

Hatırlarsınız Microsoft kısa süre önce bir açıklama yaptı ve Windows 10 Mobile işletim sisteminin emekliye ayrılacağını duyurdu. Büyük bir başarısızlık örneği olarak kabul edilen Windows 10 Mobile işletim sistemine desteğin 10 Aralık 2019 itibariyle kesileceğini belirtiyor. Halen Windows Phone kullanan kişilere destekli Android ya da iOS cihazlara geçin diye firma, yenilgiyi kabul etmiş durumda. Ancak kişiler Windows Phone cihazlarını hemen çöpe atmak istemiyor. İşte bu kişilerden birisi, söylediğimiz gibi Nokia 950 XL modeline Windows 10 yükleyip Fallout oynamayı başardı. Burada Windows 10’un ARM uyumlu versiyonunu kullanan kişi, yukarıdaki videoda da göreceğiniz üzere gerçekten çalışır bir sistem kurmayı sağlamış durumda. Orijinal Fallout oyununu güzel şekilde oynatan telefon, başta da söylediğimiz gibi akıllı telefonlar ile yapılabileceklerin sınırı olmadığını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 950 XL, Windows 10 ve orijinal Fallout ilginç bir kombinasyon

Akıllı telefonlar gün geçtikçe daha güçlü hale geliyor. Özellikle 7 nm sürecinden çıkan yeni nesil işlemciler, gelecek için heyecanı artırıyor. Apple’ın kendi mobil işlemcilerini kullanacak macOS işletim sistemi MacBook modelleri tasarladığı dahi gelen bilgiler arasında yer alıyor. Mobil işlemci teknolojileri Intel ve AMD’yi korkutucu düzeyde hızlı seyrediyor.