reklamı kapat

POPÜLER

NVIDIA CEO'sundan AMD Radeon VII için çok sert açıklama

NVIDIA CEO’sundan AMD Radeon VII için çok sert açıklama

CES 2019 donanım cephesinde hayli hareketli geçti. NVIDIA, RTX 20 serisi kartlara sahip yeni dizüstü modellerini duyururken AMD de Radeon VII ekran kartını tanıttı. Ancak bu ekran kartı rakibi pek etkilememiş gibi görünüyor.

Hareketli geçen bir CES 2019 geride kalırken NVIDIA ve AMD arasındaki rekabet de AMD Radeon VII ile kızışmaya devam ediyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde duyurulan Radeon VII, NVIDIA’nın RTX 2080’ini hedef alıyordu. Firmanın ilk 7 nm kartı olan Radeon VII, ismindeki 7’yi de oradan alyor. 7 Şubat‘ta satışa sunulacak olan grafik kartının fiyatı da RTX 2080 ile aynı: 699 dolar. Peki NVIDIA CEO’su bu konuda ne düşünüyor dersiniz? Hiç etkilenmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“RTX 2080, Radeon VII’i ezip geçer”

CEO Jensen Huang, şakayla karışık yaptığı açıklamada AMD’nin yeni duyurusunun hiç de etkileyici olmadığını kaydediyor. Benchmark sonuçlarında RTX 2080’in Radeon VII’i ezip geçeceğini söyleyen Huang, rakip ürün için “Performansı berbat.” diyor. AMD CEO’su Lisa Su’ya bu açıklamalar sorulduğunda, Su “Sanıyorum ki henüz ürünü görmedi.” demekle yetiniyor.

AMD’nin ray tracing konusunda neden adım atmadığı sorulduğunda ise Su, son tüketicinin henüz bu alanda yeterince faydalanabileceği bir ekosistemin hazır olmadığını kaydetti. İki firma arasındaki bu tatlı sert sürtüşmenin ardından ise şimdi merak edilen ana detay kartların performans sonuçları ve satış başarısı elbette. Ancak bunu kıyaslamak için bir süre beklememiz gerekecek.

İlginizi çekebilir

NVIDIA’nın bütçe dostu yeni modeli RTX 2060