reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan gelecek akıllı telefonları için heyecanlandıran açıklama

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonlardan kızaklı sistemleri, ekran çentiklerini ve delikleri çıkarmaya kararlı görünüyor.

Kullanıcılar sürekli olarak daha ince çerçevelere sahip telefonlar istiyor. Bu tarz telefonlar hem daha modern görünüyor hem de kişilere daha fazla ekran alanı veriyor. Çerçeveler inceldikçe tek elde kullanılabilir telefonların ekran boyutu artıyor. Ancak biliyorsunuz bunu yapmak çok kolay değil. Firmalar çerçeveleri inceletmek için özellikle ön kamera konusunda sorunlar yaşıyor. Bu yüzden de artık ekran çentikli, ekran delikli ve kızaklı / sürgülü akıllı telefonlar hayatımızda yer alıyor. İşte Samsung bunu değiştirmek için aktif olarak çalışıyor. Gelen bilgilere göre firmanın Ar-Ge departmanı sensörleri ve kameraları ekranın altına alacak yollar arıyor. Bu sayede tam ekran telefonların elde edilebileceğini belirten Samsung, yeni teknolojinin ekranın ya da kameraların kalitesini bozmayacağını da söylüyor. Bu detay kullanıcılar için büyük önem arz ediyor. Kimse çerçeveler sıfırlanacak diye ekran ve kamera kalitesinden fedakarlık etmek istemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, akıllı telefon sektörünün yenilikçi isimlerinden

Ancak bu yenilikçi yapı şu an biraz sıkıntı yaratıyor. Firmanın pazardaki ilk gerçek katlanabilir telefonu Galaxy Fold, can sıkıcı bir ekran sorunu yaşıyor. Şu an sorunu nedeniyle inceleme altında olan telefon, birçok yeni materyali / teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Yakın zamanda yeni satış tarihinin açıklanacağı belirtilen katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, oldukça merak edilen cihazlar arasında yer alıyor. Yapılan son ÖTV zammı sonrasında Türkiye’de 25-30 bin TL bandına yaklaşacağı tahmin edilen cihaz, pazarda Huawei Mate X ile rekabet ediyor. Mate X’in önümüzdeki aylarda resmi olarak satılacağı açıklanırken, yeni dönem herkes için zorlu geçecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en son modeli Redmi Y3