reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy M40

İddialı model; Samsung Galaxy M40 özellikleri ortaya çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy M ailesine bir model daha eklemeye hazırlanıyor. Çok yakında Samsung Galaxy M40 geliyor.

Galaxy M ailesinde şu an M10, M20 ve M30 modelleri bulunuyor. İşte bunun üzerine gelecek Samsung Galaxy M40, Geekbench’te kendisini gösterdi. Buradan elde edildiği üzere model gücünü orta seviye Snapdragon 675 işlemciden alıyor. 6 GB RAM ile donatılan akıllı telefon, bu donanımla Geekbench’in tek çekirdek bölümünden 2.350 puan, çok çekirdekten ise 6.410 puan alıyor. Kutusundan Android Pie temelli One UI ile çıkacak telefonun, 128 GB temel dahili depolamayla geleceği söyleniyor. Bunun haricinde pek detayın olmadığı akıllı telefon modeli, henüz tasarımsal olarak karşımıza çıkmış değil. Ancak Galaxy M40 modelinde, Super AMOLED Infinity-U ekranın yer alacağı belirtiliyor. Bu ekranda bir ekran çentiği yer alıyor ve bu sayede çok ince çerçeveler kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy M40 ailenin en üst modeli olacak

Galaxy M serisine M50 ya da M60 gibi modellerin gelip gelmeyeceği  henüz bilinmiyor. Galaxy A serisinde A10’dan A80’e kadar çıkan firma, bunu M serisinde de devam ettirebilir deniyor. 2019’da ürün gamını ciddi şekilde büyüten Samsung, bu sayede 2018’e oranla daha çok telefon satmayı hedefliyor. 2019 ilk çeyrek sonuçlarına göre pazarın lideri konumunda yer alan firma, buna rağmen Huawei’nin hızlı yükselişiyle karşı karşıya kalıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın orta seviyedeki Galaxy dönüşümü