reklamı kapat

POPÜLER

2020 Hyundai Ioniq

Yenilenen tasarımı ve dikkat çeken özellikleriyle 2020 Hyundai Ioniq ailesi [Video]

Yaz dönemi içerisinde satışlarına başlayanacak olan 2020 Hyundai Ioniq cephesinde çok daha elegant bir tasarım karakteri karşımızda olacak.

Advertisement

Hyundai Ioniq, Türkiye pazarında şimdilik sadece hibrit versiyonuyla satışa sunulsa da yurt dışında elektrikli olarak hatırı sayılır bir ilgi görmeyi başardı. Geçtiğimiz yıl ülkemizde yılın otomobili ödülüne layık görülmesiyle de gündeme gelen ailenin bu modern üyesi için makyajlı haliyle sokaklara çıkma zamanı geliyor. Ocak ayı itibarıyla ilk detaylarıyla tanıtımı gerçekleştirilen 2020 model yıllı makyajlı yüzden yeni detaylar paylaşan Hyundai, işin özellike tasarım kısmında dikkat oldukça başarılı dokunuşlara imza atmış durumda. Çok daha dinamik görünen Ioniq, bu sayede kullanıcı çevresini de genişletme kozuna sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan yenilikler

Hyundai yeni yüzle birlikte Ioniq ailesinin teknik özelliklerini de ileriye taşımayı ihmal etmiyor. Buna bağlı olarak tamamen elektrikli versiyonda batarya paketinin 38,3 kWh‘a yükseltildiğini ve menzil değerinin tek seferde 294 kilometre sevisine çıkartıldığını görüyoruz. Şarj destek kısmını da es geçmeyen Hyundai, 6,6 kW’lık soketi Type 2 desteğini verecek şekilde 7,2 kW ile değiştiriyor. Kullanıcılar bu sayede yüzde 80 batarya doluluğuna yaklaşık 1 saatte ulaşabilecek.

Madalyonun performans yüzünde ise elektrik cephesinde herhangi bir değişimin yaşanmadığını söyleyebiliriz. Bu versiyon 136 beygir güç ve 295 Nm tork değerleriyle yola devam edecek. Türkiye’yi ilgilendiren hibrit versiyonda ise 105 beygir güç 147 Nm tork üreten içten yanmalı ve 43 beygir güç ve 170 Nm tork üreten elektrik motorunun beraberliği devam ediyor. Elektrik menzili ise 50 kilometre dolaylarında. Geliştirilen mobil uygulaması üzerinden motor açıp kapatma, kilit erişimi ve klima kontrolü gibi parçaları uzaktan erişime olanak tanıyan 2020 Hyundai Ioniq ailesi temmuz ayı itibarıyla Avrupa pazarında yerini alacak.