reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye fiyatı açıklanan Hyundai IONIQ Hybrid’in öne çıkan özellikleri [Video]

Tatminkar donanımları ve ekonomisiyle IONIQ Hybrid ülkemizde kullanıcıların dikkatini çekebilecek bir otomobil olarak yollara çıkmak için hazır.

Advertisement

Yeni nesil motor teknolojileri ayağında Hyundai’i yurt dışında başarılı bir şekilde temsil eden IONIQ ailesi nihayet ülkemizde kullanıcılarla buluşuyor. Çıkış noktası olarak tamamen hibrit bir proje üzerine hayata geçirilen ve ardından tamamen elektrikli versiyonuna da kavuşan IONIQ, Türkiye’ye hibrit versiyonla giriş yaptı. Tasarımı ve gövde yapısıyla kalabalık ailelerin de tercih edebileceği bir seçenek olan araç yakıt tüketimiyle de kullanıcıların dikkatini çekme konusunda fazlasıyla iddialı.

Ebatlar – Donanım

Toplamda 4.470 milimetre uzunluğa, 1.820 milimetre genişliğe, 1.450 milimetre yüksekliğe, 2.700 milimetre aks mesafesine ve 1.445 kilogram ağırlığa sahip olan IONIQ Hybrid kullanıcılarına 443 litrelik bagaj kullanım alanı vadediyor. Tasarım ayağında 0,24‘lük sürtünme katsayısıyla Hyundai’nin aerodinamik özellikleri üzerinde yoğunlaştığı araç günümüzün gerekliliklerini sağlayacak tüm donanımlara sahip. Bu alanda öne çıkan parçalara baktığımızda; yokuş kalkış destek sistemi, yol bilgisayarı, hız sabitleyici, yağmur sensörü, çift yönlü açılır tavan, 8 inç büyüklüğe sahip navigasyonlu dokunmatik ekran ve akıllı anahtar gibi seçenekler sunulan tek donanım içerisinde öne çıkıyor.

Motor – Fiyat

Tek donanım seçeneğinide olduğu gibi tek motor seçeneğiyle sunulan IONIQ Hybrid’de elektrik motoruna Hyundai’nin diğer modellerinde görmeye alışık olduğumuz 1.6 litrelik GDI benzinli motor eşlik ediyor. Toplamda 141 beygir güce ve 265 Nm torka sahip olan araç 0’dan 100’e olan hızlanmasını 11,5 saniyede tamamlarken maksimum 185 km/s hıza erişebiliyor. 6 ileri değerli çift kavrama şanzımanla gücünü yere aktaran IONIQ Hybrid’in ortalama tüketim değerine baktığımızdaysa 3,9 litre gibi bir değer karşımıza çıkıyor ve bu değer şehir içi-şehir dışı kullanımlarında da aynı. Aracın batarya sistemi alıştığımız hibrit teknolojisinde olduğu gibi enerji geri kazanımı vasıtasıyla kendi kendine yetiyor. IONIQ Hybrid ülkemizde 123.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

VİDEO
https://youtu.be/-X305cG_5Kw