reklamı kapat

POPÜLER

Yanlış bitkiyi yiyen vlogger canlı yayında zehirlendi [Video]

YouTube’da ünlü olmak pek kolay değil. Korku oyunu oynarken aşırı tepkiler vermeniz, taklalar atmanız veya alternatif olarak bilgilendirici bir video yapmanız gerekiyor. Bazen YouTuber’lar dikkat çekmek için o kadar ileriye gidiyor ki kendilerine veya çevrelerindeki insanlara zarar verebiliyor. Geçen günlerde şov için erkek arkadaşına ateş eden kadının sevgilisinin ölümüne sebep olduğu ortaya çıkmıştı. Bu kez ise sağlık odaklı videolar çeken bir kadın, canlı yayında yediği bitki nedeniyle zehirlendi.

Zhang isimli vlogger, yaptığı canlı yayın sırasında bir aloe vera yaprağı yemek istedi; en azından kendisi yiyeceği bu yaprağın aloe vera olduğunu düşünüyordu. Canlı yayında yapraktan bir ısırık aldıktan sonra tadıyla ilgili yorumlar yapmaya başlayan isim, bir anda fenalaştı ve canlı yayını kapatmak zorunda kaldı. Daha sonrasında anlaşıldı ki Zhang’ın canlı yayında yediği bitki aloe vera değil, Agave Americana isimli bir bitkiydi. Görünüş itibarıyla aloe vera ile benzerlik gösteren bu bitki, zehirli yapısıyla bir insanı öldürebilecek güce sahip.

Sonuç olarak hızlıca hastaneye yetişen ve midesi yıkanan vlogger, hayati tehlikeyi atlattı ve sağlığına kavuştu. Tabii ki kimse daha fazla izlenme kazanmak için kendisini zehirleyecek değil fakat bundan sonraki vlog kariyerinde kendisinden “ölümden dönen vlogger” olarak bahsedileceği bir gerçek. Zhang’ın bitkiyi yediği anı gösteren videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR