reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai uygulama
Hyundai uygulama
Hyundai uygulama

Hyundai’den gelecek modelleri için harika görünen uygulama

29 Nisan 2019

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından Hyundai, geleceğe yönelik çalışmalarına devam ediyor. Firmanın gelecek otomobilleri çok daha özelleştirilebilir olacak.

Kısa süre önce videosunu aşağıda izleyebileceğiniz geleceğin kokpit sistemini görücüye çıkartan Hyundai, bu sefer bir uygulama ile karşımızda. Gelecek Hyundai ve Kia “elektrikli” otomobiller için hazırlanan bu uygulama, sürücülere otomobillerini hiç olmadığı kadar özelleştirme imkanı tanıyor. Hyundai’nin açıklamasına göre bu uygulama ile otomobilin yedi farklı performans değeri kolaylıkla değiştirilebiliyor. Bunlar “motorun maksimum tork çıkışı, ateşleme, hızlanma ve yavaşlama yetenekleri, rejeneratif frenleme kapasitesi, maksimum hız sınırı, duyarlılık ve iklim kontrolünde enerji kullanımı” olarak açıklanıyor. Bu kalemlerde geniş kişiselleştirme / ayar altyapısına sahip olacak uygulama, hazırlanan sürüş ayarlarını internet üzerinde başka araçlara da aktarabilecek deniyor. Bu özellikle kiralık otomobiller için kullanışlı görünüyor.

Hyundai, gelecek için heyecanlandıran firmalardan

Bu uygulamanın girilen rota bilgisine göre özel performans optimizasyonları yapacağı da söylenirken, kişilerin kendi optimum ayarlarını başkalarıyla da paylaşabileceği belirtiliyor. Yani siz de gelecekte başkasının yaptığı ayarları kendi otomobilinize yükleyebileceksiniz. Güvenlik için blok zinciri altyapısıyla korunacağı açıklanan bu profiller, gerçekten ilginç görünüyor. 2025 yılına kadar pazara 23 adet elektrikli otomobil sunacağını açıklayan firma, bu taz teknolojiler ile kullanıcılarına sunduğu deneyimi ciddi şekilde artırmak istiyor.

İlginizi Çekebilir