reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 7

Bütçe dostu Xiaomi Redmi Note 7 en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Xiaomi Redmi Note 7, hep sağlamlığı öne çıkarılan bir telefondu. İşte bu telefon JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine sokuldu.

147 dolar başlangıç fiyatı bulunan Xiaomi Redmi Note 7, sağlamlık testine ilk olarak ekran çizilme testiyle giriyor. Gorilla Glass 5 ile korunan ekran, rakipleriyle benzer bir çizilme performansı gösteriyor. Modelin arkasındaki parmak izi sensörü ve kameraları çizilmelere karşı oldukça dayanıklı görünüyor. Gövdesi genel olarak plastik malzemeden üretilen telefon, bu yüzden bükülme testinden tam olarak geçemiyor. Ancak aşırı bükülme olmasına rağmen çalışmaya devam eden telefon, sadece çok aşırı zorlandığı zaman tamamen bükülüyor. Arkası camdan olan telefon, bu testten geçemiyor fakat üzerine oturma gibi durumlardan rahatlıkla sorunsuz olarak kurtulabilecek gibi görünüyor. Fiyatı göz önüne alındığı zaman gövde performansı beklentileri karşılayacak Xiaomi Redmi Note 7, kullanıcıları memnun edecek bir noktada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 7 teknik olarak iddialı bir model

Hatırlamak adına modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor. Modelin arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki 5 megapiksel kamera derinlik bilgisi yakalama görevini üstleniyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, düşük ışıkta çözünürlüğü 12 megapiksel seviyesine getirerek piksel boyutunu büyütüyor ve çok temiz sonuçlar verebiliyor.