reklamı kapat

POPÜLER

Milli Klavye takımı

Türk Milli Klavye Takımı’ndan büyük zafer

Uluslararası arenada düzenlen “Dünya İnternet Klavye Şampiyonası” nda Türk Milli Klavye Takımı bin 243 yarışçı arasında birçok alanda şampiyon oldu.

Dünya çapında Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu tarafından düzenlenen bu yıl Anadil ve çok dilli toplamda 17 dil, ayrımıyla iki yarış türünde ve 4 yaş kategorisi ile yapılan 8 yarıştaki en iyi üçer yarışmacıya ödül verildi. 24 madalyanın 12’sini Türk yarışmacılar kazanarak takım halinde de dünya şampiyonu oldu. Dünya İnternet Klavye Şampiyonası‘nda Türk Milli Takımı toplamda, 4 şampiyonluk, 4 ikincilik ve 4 üçüncülük alarak takım sıralamasında dünya şampiyonluğunu kazandı.

Dünya genelinde 10 binlerce yarışçının elemeler sonucunda Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu (Intersteno) Türkiye Temsilciliği ve Intersteno Türk Grubu Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Birleşmiş Milletler‘e bağlı Intersteno tarafından düzenlenen Dünya İnternet Klavye Şampiyonası sonuçlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk Milli Klavye Takımı bizi İtalya’da da temsil edecek

Bilgisayarlarda geçirelen sürelerin artmasını avantaja çeviren Türk Milli takımı, finallerde derece alabilen bin 243 yarışçı arasından 4 şampiyonluk, 4 ikincilik ve 4 üçüncülük alarak takım sıralamasında bu yıl geçen yıl da olduğu gibi dünya şampiyonluğu kazanmayı başardı. Toplamda 24 madalya verilen yarımada diğer 12 madalyayı, Japonya, Çekya, İtalya ve Arjantin yarışçıları kazandı. Finale kalan Milli Takım 13 ve 20 Temmuz tarihlerinde 7 gün boyunca İtalya’nın Caglari şehrinde yapılacak Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonası‘nda Türkiye’yi temsil edecek.

Geçen Nisan ayında  51.INTERSTENO Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonu Celal Aşkın Tecrübelerini öğrencilerle paylaşmıştı.

İlginizi çekebilir

Elektronik mürekkep tuşlarıyla fark yaratan klavye Nemeio