reklamı kapat

POPÜLER

16 inç Apple MacBook Pro

16 inç MacBook Pro hakkında ortaya çıkan önemli detaylar

Teknoloji devi Apple, uzun süredir bir 16 inç MacBook Pro modeli tasarlıyor. İşte bu model hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Eylül ayındaki yeni iPhone etkinliğinde tanıtılacağı düşünülen 16 inç MacBook Pro, son dönemde sık sık gündeme geliyor. İşte bu model ile hali hazırda satılan 15 inç Pro modellerin üretimden ve satıştan kaldırılacağı söyleniyor. Bu oldukça mantıklı çünkü 16 inç modelin inceltilen çerçeveler ile 15 inç MacBook Pro‘lar ile aynı gövde boyutunda karşımıza çıkacağı söyleniyor. Eylül ayında üretime gireceği, ekim ayında ise raflardaki yerini alacağı söylenen yeni dizüstü bilgisayar, gücünü Intel’in 9. nesil Coffee Lake-H işlemcilerinden alıyor. Burada 8 çekirdeğe kadar özelleştirme imkanı sunulacak bilgileri geliyor. 16 inç MacBook Pro, ayrıca sağlam kaynaklara göre TFT LCD ekran üzerine kuruluyor. LG Display üretimi ekranda 3072×1829 piksel çözünürlük sunacak denilen cihaz, burada OLED bekleyenleri halen üzüyor. Genel olarak devrimsel bir özellik taşıması beklenmeyen dizüstü, sadece yenilenmiş bir klavye ile yolda bulunuyor. Mevcut klavyedeki sorunlar bu seride tamamen ortadan kaldırılacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

16 inç Apple MacBook Pro profesyonelleri memnun edebilecek mi?

Bunun cevabı hayır olacak gibi görünüyor. Profesyoneller daha fazla giriş çıkış portuna sahip daha iyi soğutulan bir MacBook istiyor. Ancak Apple’ın bu konuda, özellikle de port konusunda geri adım atması beklenmiyor. Yine oldukça ince bir kasada karşımıza çıkacak yeni model, tasarımsal olarak fark yaratacak ancak bunu donanım tarafına aktaramayacak gibi görünüyor. Modelin fiyat olarak mevcut 15 inç’ler ile aynı olması bekleniyor. Fiyatın sadece OLED ekrana geçiş durumunda artacağı, bunun da olmayacağı açıkça görülüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni ürünleri