reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro

Mini-LED ekranlı 14 inçlik MacBook Pro hakkında son detaylar

Apple’a yakın kaynaklardan DigiTimes‘ın aktardığı habere göre şirket, 14 inçlik MacBook Pro modeli üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

14 inçlik ve 16 inçlik yeni MacBook Pro modellerinin bu yılın ikinci çeyreğinde tanıtılacağı iddia ediliyor. Raporda yeni modellerin ekranlarında mini-LED ekran teknolojisinin kullanılacağını belirtiyor. Radiant Opto-Electronics’in Mini-LED ekranların tek tedarikçisi olacağı söyleniyor. Quanta Computer‘ın dizüstü bilgisayarların montajı ile ilgileneceği belirtiliyor. Gelen bilgiler gerçeğe dönüşürse dizüstü bilgisayar piyasadaki MacBook Pro modellerinden daha ince bir ekrana sahip olacak. Daha ince çerçeve sayesinde bilgisayarın daha iyi bir ekran deneyimi sunması bekleniyor. Ekran deneyiminin yanında yeni modellerde Apple Silikon işlemcisinin de ye alacağı iddia ediliyor. Bu işlemci sayesinde yeni modellerin çok hızlı bir performans sergileyeceğini söyleyebiliriz. Yeni modellerde ayrıca HDMI ve SD kart bağlantı noktalarının da yer alacağı söyleniyor. Yeni modelde Touch Bar yerine fiziksel tuşların kullanılacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Pro modelleri ne zaman satışa sunulacak?

Yeni Pro modellerinin haziran ayında gerçekleşecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılma ihtimali bulunuyor. Telefonun bu etkinlikte tanıtılmaması durumunda eylül ayında görücüye çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatı açıklanan Xbox Series S