reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass

Gizemli giyilebilir ürün Apple Glass ve fiyatı ortaya çıktı

 - Güncelleme: 19 Mayıs 2020 16:59

Teknoloji devi Apple’ın üzerinde uzun zamandır çalıştığı AR gözlüğü artık kesin olarak Apple Glass olarak isimlendiriliyor. İşte modelden fiyat dahil son dedikodular;

Apple imzalı artırılmış gerçeklik gözlüğü sık sık gündeme geliyor. Geçtiğimiz dönemde 2020’nin ikinci çeyreğinde resmi olarak lanse edileceğini aktarılan ancak daha sonra 2022’den önce gelmesi mümkün değil denilen ürün, halen geliştirme aşamasında yer alıyor. Sağlam kaynaktan gelen son bilgilere göreyse merak edilen gizemli ürün yukarıda da dediğimiz gibi direkt olarak Apple Glass olarak isimlendirilecek. Bu isim Apple tarafından çok mantıklı duruyor. Fiyatının 499 dolardan başlayacağı aktarılan bu geleceğin giyilebilir ürün, bu kaynağa göre de 2022 başında raflardaki yerini alacak gibi duruyor. Numaralı cam opsiyonuna sahip olacağı söylenen model, Apple Watch gibi iPhone’a bağımlı olarak görev yapabiliyor deniyor. İlk prototiplerinde LiDAR tarayıcı ve kablosuz şarj özelliğine sahip olduğu aktarılan Glass, 2021 Mart ayında resmi olarak lanse edilebilir açıklaması yapılıyor. Bu arada kaynak iPhone 12’lerin de eylül değil koronavirüs nedeniyle ekim ayında lanse edileceğini söylüyor. Hepsine ek olarak Apple’ın standart bir AR/VR başlık üstünde çalıştığı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass artırılmış gerçeklik gözlüğü hakkında başka neler biliyoruz?

iPhone bildirimlerini gözünüzün önüne getirecek gözlük, aynı zamanda harita yönlendirmesi yapabilecek ve bazı oyunlara da sahip olacak bilgileri geliyor. Kendisine özel bir uygulama marketiyle geleceği aktarılan AR gözlük için Apple’ın, geçtiğimiz oyun dünyasının büyük ismi Valve ile “ortaklık kurduğu” dahi söyleniyor. Bu artırılmış gerçeklik gözlüğü için Valve’nin sürece dahil olması, hem donanım hemde oyun tarafında büyük önem arz ediyor. Ancak sonuçlar için daha çok beklenmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin global lansmanı yapılan yeni arayüzü

İLGİLİ HABERLER