reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Skoda Octavia

Golf ile aynı kaderi paylaştı; yeni Skoda Octavia teslimatları durduruldu!

Çek menşeli otomobil üreticisi büyük beklentiler ile piyasaya sürmeye hazırlandığı Yeni Skoda Octavia, üzücü bir gelişme ile karşı karşıya.

Volkswagen bünyesinde faaliyetlerine devam eden Skoda’nın en çok tutulan modellerinden biri olan Octavia, yeni nesli ile geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Özellikle tasarımı ile selefinden ayrılan model bekleyenleri tarafından oldukça beğenilmişti. Hatırlarsanız, kardeş modeli olan Yeni Volkswagen Golf 8 geçtiğimiz günlerde bir teslimat problemi ile karşı karşıya kalmıştı. Yazılım sistemlerinde meydana gelen bu problem sebebi ile teslimatlar bir süreliğine durdurulmuştu. Bahsettiğimiz hata ile ilgili ile geniş kapsamlı bir bilgi mevcut değil. Örneğin kaç aracın bu durumdan etkilendiği ve sorunun nasıl çözümleneceği açıklanmadı. Volkswagen’nin resmi bir açıklama yapması beklenirken bir kötü haber de Skoda’dan geldi. Aynı sorunlar Yeni Skoda Octavia cephesinde de görülmeye başlandı. MQB platformunu kullanan iki modelin de bir çok ortak altyapı sisteminin ortak olduğunu düşündüğümüzde bu gelişme çok da şaşırtıcı olmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Skoda Octavia da bir süre müşteriler ile buluşamayacak

Skoda da kardeş markası Volkswagen gibi teslimatlarını durdurma kararı aldı. Marka yetkilileri hataları araştırma üzere bir komisyon da kurdu. Hali hazırda koronavirüsü yüzünden zor günler geçiren markaların bu tip olumsuz haberler ile karşılaşması onları normalde daha da çok sarsabilir. Bahsettiğimiz yazılım problemlerinin Audi A3 ve Seat Leon için de karşımıza çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Audi ve Leon için de olası teslimat durdurmaları için LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Skoda Laura; markanın yeni dijital asistanıyla tanışın