reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Skoda Octavia

Türkiye’ye müjde; 1.0 motorlu yeni Skoda Octavia

Türkiye’de başarılı bir satış grafiğine sahip olan Skoda Octavia, ülkemizdeki kullanıcılarını sevindirecek bir gelişme ile karışımızda.

2020 Cenevre Otomobil Fuarı Skoda açısından oldukça hareketli geçecek. 4. jenerasyon Octavia RS’in de resmi tanıtımının yapılacağı fuar öncesi Yeni Skoda Octavia cephesinin motor seçeceklerinin bulunduğu bir paylaşım yapıldı. SkodaNEWS adlı bir Twitter sayfası Octavia’nın motorları hakkında detay verdi. Ateşli versiyonları bizleri ne kadar heyecanlandırsa da ülkemizde bulunan vergi sistemi yüzünden çok kişiye ulaşamayacağını tahmin etmek yanlış olmaz. Yapılan paylaşımda ise dikkatimizi en çok 1.0 motor seçeneği çekiyor. 3 silindirli 1.0 TSI motor, Octavia’nın baz motor seçeneği. 110 beygir güç üreten motor 6 ileri manuel şanzıman veya 7 ileri DSG ile de kombine de edilebilecek. 1.0 motorlu araçların hem aldıktan sonra ödenen MTV hem de alınmadan önce fiyata dahil olan MTV gibi vergiler açısından avantajı olduğunu hatırlatalım. Dolayısı ile modelin  1.0 motor ile ülkemize gelmesi onu çok daha ulaşılabilir kılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Skoda Octavia motorlar

Yeni Skoda Octavia ne zaman Türkiye’de olacak?

Markanın gözde modellerinden biri olan Octavia, yenilenen görünümü ve zenginleşen teknolojik özellikleri ile birlikte çıkışını yapmıştı. Volkswagen Grubu’nun MQB platformu üzerine inşa edilen model, yakın kuzeni Volkswagen Jetta’nın yokluğunu dolduracağa benziyor. Tanıtımının ardından büyük beğeni toplayan 2020 Octavia için herhangi bir satış tarihi verilmemişti. Üretimi yaklaşık 2 ay önce başlayan sevilen modelin Türkiye’de sevenleri ile ne zaman buluşacağı da merak ediliyordu. Gelen son haberlere göre yeni Skoda Octavia Eylül 2020‘de Türkiye’de olacak. 2020 Skoda Octavia hakkında tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo