reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Göz banyolu performans; Skoda Octavia RS Wagon ABT

Volkswagen grubunun önemli geliştiricilerinden ABT, Skoda Octavia RS Wagon ile kendisinden beklediğimiz standartları karşılıyor.

Artık bir çocuk sahibi olsa da içerisindeki çılgınlığı bastıramayanların adreslerinden başında performans odaklı station wagonlar var. Audi’nin Avant rozetiyle daha çok gündeme gelse de; Opel, Subaru ve Ford gibi önemli isimlerin yeni jenerasyon modelleriyle çok daha iştah kabartan seviyelere erişen sınıf için Skoda’yı da listeye eklemek gerekiyor. Octavia RS ile motor sporları genlerini sokaklara yansıyan marka, station gövdeden de bu dokunuşu esirgemiyor. İşin içerisine ikinci parti geliştiricilerin dokunuşları da girince, lunaparka giden bir çocuk misali karnaval havası ortaya çıkıyor. Skoda Octavia RS Wagon ABT bu cümbüş içerisinde gözlerinize banyo yaptıracak çekici seçeneklerden birisi olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Standart versiyonda yer alan 2.0 litrelik turbo motora gelen ABT dokunuşuyla birlikte rakamlardaki 45 beygirlik artış dikkatinizi ilk çeken şey olacak. Bununla birlikte 290 beygir dolaylarına yükselen otomobil, ateşli hatcback ligindeki Golf R’a merhaba diyor. Tork değerinin birim bazında 370’den 410 Nm‘ye çıkarılmış olması da altı çizilmesi gereken noktalar arasında. Dizel motor üzerinde de geliştirme yapan ABT, oradaki standartları 210 beygir-420 Nm torka çıkartmış durumda. Alçaltılmış süspansiyon, roll-bar ve jant seti ile de Octavia RS’e dokunuşlar yapan ABT, meraklılarını merkezine bekliyor olacak.

İlginizi çekebilir

Skoda’nın elektrikli performans geleceği