reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass için ortaya atılan sürpriz Steve Jobs detayı

Apple Glass için ortaya atılan sürpriz Steve Jobs detayı

Apple’ın AR gözlüğü Apple Glass için ortaya sürpriz bir Steve Jobs detayı altıldı. Ancak tüm bu dedikodular ile alakalı önemli bir söylem var.

Apple imzalı artırılmış gerçeklik gözlüğü biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde birçok detay kazandı. Apple’a yönelik son dönemde önemli sızıntılar yapan Jon Prosser, merak edilen gizemli ürünün Apple Glass olarak isimlendirileceğini ve fiyatının 499 dolardan başlayacağı aktardı. Kaynağa göre 2022 başında raflardaki yerini alacak model, numaralı cam opsiyonuna da sahip olacak ve Apple Watch gibi iPhone’a bağımlı olarak görev yapacak. İlk prototiplerinde LiDAR tarayıcı ve kablosuz şarj özelliğine sahip olduğu aktarılan Glass, yine Prosser’a göre bir Steve Jobs özel sürümüne de sahip olacak. Bu modelin direkt olarak “Steve Jobs Heritage Edition” şeklinde isimlendirileceği aktarılıyor. Apple’a yönelik uzun süreli en sağlam kaynaklardan Bloomberg editörü Mark Gurman ise tüm bu sızıntıların bir “hayal ürünü” olduğunu aktarıyor. Burada gerçekten iddialı bir çıkış yapan Gurman, gözlük için çıkan bu bilgilerin kurgu olduğunu belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass artırılmış gerçeklik gözlüğü merak ediliyor

Daha önce yapılan sağam sızıntılara göre iPhone bildirimlerini gözünüzün önüne getirecek gözlük, aynı zamanda harita yönlendirmesi yapabilecek ve bazı oyunlara da sahip olacak bilgileri geliyor. Kendisine özel bir uygulama marketiyle geleceği aktarılan AR gözlük için Apple’ın, büyük merak uyandırdığı üzere oyun dünyasının büyük ismi Valve ile “ortaklık kurduğu” dahi söyleniyor. Bu artırılmış gerçeklik gözlüğü için Valve’nin sürece dahil olması, hem donanım hemde oyun tarafında büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin global lansmanı yapılan yeni arayüzü