reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
samsung

Bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen Samsung VR gözlüğü yolda

Yeni sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Odyssey gün ışığına çıktı. LetsgoDigital‘in ulaştığı patent görselleri neticesinde ortaya çıkan gözlüğün HMD Odyssey Windows Mixed Reality gözlük setinin halefi gibi görünüyor.

İddialara göre Samsung Odyssey VR’da ses kontrol tuşları setin alt kısmında yer alıyor. Ekranın ön tarafında, ortada bölünmüş yarı saydam kubbe benzeri iki bölüm bulunuyor. Patent yeni  Odyssey gözlüğün de daha güçlü olacağını öne sürüyor. Renderlerde belirgin olmamakla birlikte kulaklık setinde toplamda dört adet kameranın yer alacağı belirtiliyor. Dört adet kameranın yer aldığı gözlükte izleme sistemindeki görüş alanını genişleteceği söyleniyor. Gözlük tasarımındaki bantların ve kayışların da yeniden tasarlandığı dile getiriliyor. Kulaklığın tasarımına bakıldığında bir bilimkurgu filminden fırlamış gibi görünüyor. Samsung Odyssey+ gözlüğün yurt dışındaki fiyatının 230 dolar olduğunu hatırlatmakta yarar var. Türkiye’de 5.350 TL’den satılan gözlüğün geliştirilmiş versiyonunu da benzer fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Odyssey+ ne gibi bir deneyim vadediyor?

Çift AMOLED ekranı bünyesinde barındıran gözlük kısa bir sürede kullanıma hazır hale geliyor. AKG 360 ses desteğiyle üstün ses performansı vadeden gözlükte iki adet 3,5 inçlik ekran yer alıyor. 110 derece izleme açısı sunan gözlük akıcı ve sürükleyici bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Ekran çözünürlüğünün iki katından fazla piksel çözünürlüğünü etkin bir şekilde sunan Screen Door Effect teknolojisi, daha yüksek düzeyde netlik vadediyor.

İlginizi çekebilir

Akıllı mobilya kilidi Onlock