reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Odyssey+
Samsung Odyssey+

Samsung’un yeni donanımı Odyssey+ resmi kayıtlarda göründü

18 Ağustos 2018

Güney Kore merkezli teknoloji Samsung, VR yani sanal gerçekliği kitlelere yayma konusunda en başarılı isim olarak görülüyor. Şirket şimdi ise Odyssey+ ile gündemde bulunuyor.

Gear VR ailesiyle sanal gerçekliği herkesin hayatına sokan Samsung, 2017 Ekim ayında Odyssey Windows Mixed Reality başlığını tanıtmıştı. Gelişmiş özelliklere sahip bu sanal gerçeklik başlığı, yerini Odyssey+ modeline bırakmaya hazırlanıyor. Kısa süre önce FCC‘de ortaya çıkan yeni başlık, teknik olarak da detaylanmış durumda. Microsoft’un Mixed Reality yazılımı üzerine kurulan ürün, görüldüğü kadarıyla bünyesinde iki adet 3,5 inç AMOLED ekran taşıyor. Her göze 1440×1600 piksel çözünürlük sunan ekran, üst düzey görüntü kalitesi vadediyor. Ses tarafında yine AKG imzalı kulaklıkla gelecek Samsung Odyssey+, 110 derece görüş açısı veriyor. İçten dışa altı eksende hareket tabiki yapabilen ürün, bu sayede harici takip cihazına ihtiyaç bırakmıyor. Başlığın kaça satılacağı bilinmezken, satış tarihi de maalesef henüz netleştirilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Odyssey+

Samsung kısa süre önce Galaxy Watch’ı da tanıttı

42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı boyutta gelen saat, 1,3 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekran çizilmeye oldukça dayanıklı Gorilla DX+ cam ile korunuyor. Söylendiği kadarıyla saat 470 mAh pil ile 7 güne yakın bir kullanım ömrü sunabiliyor. 60 binden fazla saat arayüzüne sahip olduğu belirtilen Samsung Galaxy Watch, olması gerektiği gibi su geçirmiyor. Nabız dahil birçok kalemde aktivite takibi yapabilen saat, kullanıcısına çok daha derin bilgiler sunabiliyor. Dokunmatik ekran yanında Gear S3 gibi döndürülebilen çerçeveyle kontrol edilen saat, daha minimalist görünüyor.

İlgili Video

Firma geleceği böyle görüyor