reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesine güç verecek işlemciler için ilginç detay

Samsung, 2019 başında tanıtılacak Galaxy S10 ailesiyle gündeme gelmeye devam ediyor. Bugün ise aile güçlerini alacakları işlemciler ile karşımızda bulunuyor.

Samsung Galaxy S10 ailesi, hatırlamak adına Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor. Satıldıkları yere göre güçlerini Snapdragon 845 ya da Samsung Exynos 9820 işlemciden alacak telefonlar, bölge bazlı bir performans farkı yaşatacak gibi görünüyor. Çünkü Snapdragon 855 kesin olarak TSMC’nin 7nm üretim hattından çıkıyor. Burada Exynos 9820’nin üretileceği hattın da 7nm olduğu belirtiliyor. Ancak Samsung’un üretim hattı çok daha gelişmiş teknolojiler üzerine kuruluyor deniyor. Bu da Galaxy S10 ailesinin satışa çıktığında ciddi bir performans farkı yaşayabileceğini gösteriyor. TSMC’nin bu 7nm üretim hattıyla yeni iPhone’larda yer alacak Apple A12 işlemciyi de üreteceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merak edilen Samsung Galaxy S10 ailesinden diğer detaylar

Daha önceki bilgilere göre serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç “düz” Super AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Beyond 1 modelinde ise 6,2 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise 6,44 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar için, olası bir (Sadece Beyond 2’ye özel olabilir) üç boyutlu yüz tanıma özelliği de sık sık gündeme geliyor.

İlgili Video

Bu da şirketin en yeni modeli Galaxy Note 9