reklamı kapat

POPÜLER

Samsung HMD Odyssey+

Gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken Samsung HMD Odyssey+ hakkında her şey [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji Samsung, VR yani sanal gerçekliği konusunda öncü isimlerden. Ancak firma karma gerçeklik konusunda da çalışıyor. İşte bu noktada karşımıza Samsung HMD Odyssey+ çıkıyor.

Gear VR ailesiyle sanal gerçekliği herkesin hayatına sokan Samsung, 2017 Ekim ayında Odyssey Windows Mixed Reality (Karma gerçeklik) başlığını tanıtmıştı. Gelişmiş özelliklere sahip bu başlık, yerini gelişmiş Samsung HDM Odyssey+ modeline bıraktı. Resmi olarak lanse edilen başlık, tasarımsal olarak ilk sürümle benzer yapıda karşımıza çıkıyor. Bu model en önemli farklı ekran tarafında karşımıza çıkıyor. Modelin bünyesinde iki adet 3,5 inç AMOLED ekran taşıyor. Her göze 1440×1600 piksel çözünürlük sunan ekran, üst düzey görüntü kalitesi vadediyor. Burada Anti-SDE teknolojisi üzerine kurulan ekran, VR başlıkların çoğunda oluşan pikselleşme sorununu ortadan kaldırıyor. Tam 1.233 PPI değeri bulunan başlık, bu sayede de pikselleri tamamen gizleyebiliyor. Uzun kullanımda dahi baş dönmesi ya da mide bulantısı yapmadığı belirtilen karma gerçeklik başlığı, 110 derece görüş açısı veriyor. Ses tarafında yine AKG imzalı 360 derece kulaklıkla gelen Samsung HDM Odyssey+, içten dışa altı eksende hareket tabiki yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung HMD Odyssey+
Samsung HMD Odyssey+
Samsung HMD Odyssey+
Samsung HMD Odyssey+

Samsung HMD Odyssey+ karma gerçeklik başlığı dikkatleri üzerine çeken bir ürün

590 gramlık ağırlığıyla uzun kullanımda dahi sorun yaşatmayan ürün, beraberinde iki adet kablosuz kontrolcü ile geliyor. Söylendiği kadarıyla sis yapmayan bir yapısı bulunan başlık, Microsoft Store ve SteamVR içeriklerine de erişim sunuyor. Etrafını önündeki iki adet kamera ile gören cihaz, birçok hareket sensörünü de bünyesinde taşıyor. İlk olarak Amerika’da satışa çıkan Odyssey+, 499 dolar fiyat etiketine sahip.