reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra ve Samsung Galaxy S20 Ultra kamera karşılaştırması [Video]

Xiaomi Mi 10 Ultra modeli ile Samsung Galaxy S20 Ultra modeli kameralarının yakınlaştırma testi ortaya çıktı. Xiaomi imzalı modelin kamerası 120 kat, Samsung imzalı modelin kamerası ise 100 kat dijital yakınlaştırma yapabiliyor.

Paylaşılan videoya bakıldığında 30 kata yapılan yakınlaştırmalarda iyi sonuçlar elde ediliyor. 30 kat sonrası yapılan 50 kat ve 100 kat yakınlaştırmalarda ise her iki telefonda da görüntülerde kayıplar yaşanıyor.  100 kat yakınlaştırmada bazı karelerde Mi 10 Ultra bazı karelerde ise Samsung Galaxy S20 Ultra daha başarılı sonuca imza atıyor. Pek tabii bu yakınlaştırma değerinde her iki telefonda da iyi sonuçlar ortaya çıkmıyor. Ancak akıllı telefonlarla bu değerlere çıkılmış olması gerçekten de etkileyici.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Ultra kamera performansıyla dikkat çekiyor

Xiaomi Mi 10 Ultra’nın arka kısmında dörtlü kamera sistemi karşımıza çıkıyor. Telefon, önde 20 megapiksel megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise spesifik olarak 48 megapiksel ana, 12 megapiksel telefoto, 48 megapiksel telefoto ve 20 megapiksel ultra geniş açı kameralarından oluşan dörtlü kurulum bizleri karşılıyor. 120 kat yakınlaştırma sayesinde uzaklardaki gözle görülmeyen nesneleri görmek mümkün oluyor. Modelde aynı zamanda lazer otomatik netleme de bulunuyor. Bu kamera kurulumu ile telefon DxOMark‘tan ortalama 130 puan alıyor ve 128 puanlık Huawei P40 Pro‘yu geçerek liderliğe oturuyor. Telefonda 8K 30 FPS ve 4K 60 FPS video yetenekleri de yer alıyor.

İlgili video

https://www.youtube.com/watch?v=8BehDjRSPKQ