reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Ultra
Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra ve Samsung Galaxy S20 Ultra kamera karşılaştırması [Video]

Xiaomi Mi 10 Ultra modeli ile Samsung Galaxy S20 Ultra modellerinin kameraları karşı karşıya geldi. Sahip olduğu kamera yeteneğiyle piyasadaki en başarılı kameraya sahip telefon olarak gösterilen Mi 10 Ultra dikkatleri üstüne çekiyor.

Bu yıl satışa sunulan Galaxy S20 Ultra’da 108 megapiksellik kamerasıyla göze çarpıyor. Camera Test isimli YouTube kanalı tarafından paylaşılan videoda telefonların kamera performansları değerlendiriliyor. Bazı karelerde Mi 10 Ultra bazı karelerde ise Galaxy S20 Ultra daha iyi performans sergiliyor.  Her iki telefonun kamerası da canlı ve keskin görüntüler sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Ultra kamera performansıyla liderliğe oturuyor

Telefonların arka kısmında dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Mi 10 Ultra’nın ön tarafında 20 megapiksel megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise spesifik olarak 48 megapiksel ana, 12 megapiksel telefoto, 48 megapiksel telefoto ve 20 megapiksel ultra geniş açı kameralarından oluşan dörtlü kurulum bizleri karşılıyor. 120 kat yakınlaştırma sayesinde uzaklardaki gözle görülmeyen nesneleri görmek mümkün oluyor. Modelde aynı zamanda lazer otomatik netleme de bulunuyor. Bu kamera kurulumu ile telefon DxOMark‘tan ortalama 130 puan alıyor ve 128 puanlık Huawei P40 Pro‘yu geçerek liderliğe oturuyor. Telefonda 8K 30 FPS ve 4K 60 FPS video yetenekleri de yer alıyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra da kamera performansıyla dikkat çekiyor

Galaxy S20 Ultra özellikle ama özellikle kamera konusunda öne çıkıyor. Baktığımız zaman telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı, 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop, 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı ve ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile 10x optik zoom ve inanması güç şekilde tam 100 kat dijital zoom yapabiliyor.

İlgili video

https://www.youtube.com/watch?v=9EhLcarTn6U