reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Pro Samsung Galaxy S20 Ultra

108 MP kameraların savaşı; Xiaomi Mi 10 Pro ve Samsung Galaxy S20 Ultra karşı karşıya [Video]

Dünyanın en iyi kameralı akıllı telefonları arasında gösterilen Xiaomi Mi 10 Pro ile Samsung Galaxy S20 Ultra karşı karşıya geldi. Piyasanın en iddialı kameralarını bünyesinde barındıran telefonlar kamera performanslarıyla dikkat çekiyor.

Her iki telefonda da 108 megapiksel çözünürlüğünde kameralar yer alıyor. 108 megapiksellik kamera sayesinde her iki telefon da detaylı fotoğraflar çekebiliyor. The Rajs Tech isimli YouTube kanalı telefonların kamera performanslarını mercek altına aldı. Yapılan karşılaştırmaya bakıldığında gündüz çekimlerinde bazı karelerde Xiaomi Mi 10 Pro’nun bazı karelerde ise Samsung Galaxy S20 Ultra’nın üstünlük kurduğu görülüyor. Düşük ışıkta yapılan çekimlerde ise Ultra modelinin rakibine karşı bariz bir üstünlük sergilediğini söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Pro ve Samsung Galaxy S20 Pro sunduğu özellikler

Xiaomi imzalı telefon, 6,67 inç 90 Hz yenileme hızına sahip HDR10+ destekli 2340×1080 piksel AMOLED ekrana sahip. Galaxy S20 Ultra’da ise 3.200 x 1.400 piksel çözünürlüklü 6,9 inç Dinamik AMOLED ekran yer alıyor. Her iki telefonda da dörtlü kamera sistemi karşımıza çıkıyor. Geniş açı kamerayla birlikte telefonlarda, ultra geniş açı ve derinlik kameraları bulunuyor. Xiaomi Mi 10 Pro’da makro, Galaxy S20 Ultra’da ise periskop kamera karşımıza çıkıyor. Yeni Xiaomi telefonu ile Samsung Galaxy S20 Pro modelini karşı karşıya getiren kamera karşılaştırmasını haberin devamından izleyebilirsiniz. Xiaomi Mi 10 Pro hakkındaki tüm detaylara buraya, Samsung Galaxy S20 Ultra hakkındaki tüm detaylara ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Telefonların kamera performansları karşı karşıya