reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra parçalarına ayrıldı [Video]

Akıllı telefon pazarının en gözde modellerinden Samsung Galaxy S20 Ultra, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. İşte detaylar;

Türkiye’de 12.499 TL’ye satılan Samsung Galaxy S20 Ultra, en son bir sağlamlık testi ile gündeme gelmiş ve burada sınıfta kalarak üzmüştü. Mutlaka kılıfla korunması gereken cihazlar arasında yer alan telefon, bu sefer iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Yukarıdaki videoda bu süreci gözler önüne serilen telefon, 10 üstünden 3 puan aldı ve beklendiği gibi tamirinin zor olduğu telefonlar arasına yerleşti. Ancak burada tamirden çok modelin içini açma sürecinde kendisini gösteren, aşağıda detaylandırdığımız kamera sistemi öne çıkıyor. Burada özellikle ana kameradaki sensörün boyutu fark yaratıyor ve periskop kamerası da dikkat çekiyor. İçerisinde tahmin edebileceğiniz üzere büyük bir sürpriz yer almayan telefon, ciddi şekilde kuvvetli yapıştırıcı ile doldurulmuş modellerden oldu.

Samsung Galaxy S20 ultra

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra özellikle kamera konusunda öne çıkan bir telefon

Telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile yukarıda da söylediğimiz gibi 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor.