reklamı kapat

POPÜLER

Eğlence sırası bizde; The Grand Tour, çılgın maceralarıyla oyun dünyasına taşınıyor! [Video]

Üçüncü sezonu için geri sayımına devam ettiğimiz The Grand Tour, sürpriz bir hamle ile gerçek zamanlı hikayesi üzerinden oyun platformlarına aktarılacak.

Top Gear serisindeki masalsı maceraların ardından yollarına The Grand Tour’da devam eden Jeremy Clarkson, James May ve Richard Hammond üçlüsü, Amazon’da yayınlanan programın üçüncü sezon hazırlığı içerisinde. Kasım ayında izleyicilerle buluşması beklenen sezonda da absürt olaylara imza atmasını beklediğimiz ekipten sevenlerini heyecanlandıracak çok güzel bir haber geldi. Gerek oyunculukları gerekse sempatik hareketleriyle büyük bir kitle kazanan ekip, yapılan anlaşmanın ardından oyun dünyasına adım atıyor. The Grand Tour Game adıyla XBox ve Plastation platformu için geliştirilen oyundan ilk görüntüleri de paylaşmayı ihmal etmeyen Amazon, soluksuz heyecanın sözünü veriyor.

Güncel hikayeler üzerinden ilerleyecek

Sezon boyunca kameralara yansıyan birbirinden farklı lokasyonların da içerisinde yer alacağını öğrendiğimiz oyun, seri mantığında ilerleme üzerine kurulacak. Her hafta yayınlanacak yeni bölümle birlikte gelecek olan araç ve bölgeler, ekiple birlikte aynı dönem içerisinde oyuncular tarafından da deneyimlenebilecek. Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May’in konuşmalarının da birebir şekilde kaydedilerek şovun mizahını oyun içine aktarılacak olması da bizim hoşumuza giden detayların başında geliyor. Aynı anda dört kişiye kadar oyuncu desteği de sunacak The Grand Tour Game’de yer alacak otomobillerin tüm detayları henüz paylaşılmış değil. Lakin McLaren P1, Porsche 918 Spyder ve Rimac Concept One, BMW M2 ve Ford Mustang gibi parçaların gelen ilk tanıtımda karşımıza çıktığını da görmezden gelmemek gerekiyor. Oyunun ilk videosunu ana görsel üzerinden izleyebilirsiniz.