reklamı kapat

POPÜLER

Honor 8X vs Xiaomi Mi 6X

Xiaomi Mi 6X

Honor 8X vs Xiaomi Mi 6X

Honor 8X

Üst düzey yöneticiler karşı karşıya; Xiaomi Mi 6X mi yoksa Honor 8X mi daha iyi?

Xiaomi ve Huawei‘nin alt markası Honor, sektörün hızlı şekilde yükselen isimleri. Doğal olarak bu durum iki firma arasında güçlü bir rekabet oluşturuyor. Bu rekabet artık üst düzey yöneticiler arasında da kendisini gösteriyor.

Xiaomi başkanı Lin Bin, kısa süre önce sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı ve Mi 6X’in yeni tanıtılan Honor 8X’den daha iyi ve güçlü olduğunu açıkladı. Lin Bin, çıkışının üzerinden beş ay geçmesine rağmen Mi 6X’in yeni tanıtılan Honor 8X’i yendiğini belirtiyor. Ancak bu açıklama cevapsız kalmadı. Honor tarafından Xiong Junmin, Xiaomi ve diğer üreticilerin Huawei / Honor markasından gelen iyi ürünlerle sarsıldığını belirtiyor. Ardından Honor başkanı George Zhao, bir sonuca varmadan önce “bağımsız incelemelere” bakılması gerektiğini aktarıyor. Peki Xiaomi başkanı Lin Bin, Mi 6X’in yeni tanıtılan Honor 8X’den daha iyi ve güçlü olduğu kanısına nasıl varıyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor 8X vs Xiaomi Mi 6X

“Xiaomi Mi 6X vs Honor 8X”

Lin Bin’in paylaştığı yukarıda görebileceğiniz tablo, iki model arasındaki önemli farkları ortaya koyuyor. Bu tabloya bakıldığı zaman gerçekten Mi 6X daha iyi duruyor. Burada ilk olarak işlemciye değiniliyor. Gösterildiği kadarıyla Snapdragon 660, Kirin 710’dan daha iyi performans veriyor. Ayrıca Mi 6X’in rakibinden daha iyi kameralara sahip olduğu da gösteriliyor. Yine rakibine oranla daha hafif ve ince olan Mi 6X, bağlantı noktasında da fark yaratıyor. Çünkü telefonda 8X’den farklı olarak microUSB değil yeni nesil Type-C portu kullanılıyor. Ayrıca Mi 6X için daha fazla “RAM + Depolama” seçeneği sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Mi 6X’in tanıtım videosu