reklamı kapat

POPÜLER

tim cook ve donald trump

Apple CEO’su Tim Cook’a Donald Trump benzetmesi

Guns N’ Roses’ın efsane isimlerinden Axl Rose attığı enteresan tweetle adından söz ettiriyor. Ünlü şarkıcı attığı tweetle Apple’ın CEO’su Tim Cook‘un Amerika Başkanı Donald Trump‘tan farksız olduğunu iddia etti.

Axl Rose bu şaşırtıcı benzetmeyi şahsi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Tek cümleden oluşan tweetin Türkçe karşılığı ise “Tim Cook müzik endüstrisinin Donald Trump’ıdır” oluyor. Herhangi bir açıklamaya yer vermeyen bu benzetme Apple CEO’suna bir iltifattan çok hakaret niteliği taşıyor diyebiliriz. Aldığı kararlarla fazlasıyla eleştirilen Donald Trump medya ve ünlüler tarafından sevilmiyor. Küresel ısınmanın gerçek olmadığını söyleyecek kadar ileri giden Amerika Başkanı pek çok alanda olumsuz bir figür olarak kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müzisyenler sistemdem memnun değil

Axl Rose’un böyle bir benzetme yapmasına neyin neden olduğu ise bilinmiyor. Fakat internet üzerinden müzik hizmeti veren platformlar daha önce de müzisyenler tarafından acımasızca eleştirilmişti. Sistemin sanatçıya değil de, uygulamaya para kazandırmaya odaklanıyor olması fazlasıyla eleştiriliyor. Hatta bu konuda en somut adımı Taylor Swift atmış ve Spotify‘ın amatör müzisyenleri olumsuz etkileyen sistemini eleştirmişti. Yorumlarının ciddiyetini de tüm şarkılarını platformdan çekerek göstermişti. Guns N’ Roses ile efsaneleşen Axl Rose’un da Apple Music için benzer bir eleştiri yaptığı tahmin ediliyor.