reklamı kapat

POPÜLER

App Store

Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü Türkiye’den bir kadının hikayesi ile kutluyor

Apple’dan Dünya Kadınlar Günü’nü Türkiye’den yaratıcı bir kadının hikayesi ile kutluyor. App Store bu özel günü “Bugün” ve “Uygulamalar” sekmelerini özelleştirerek kutluyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kelimelik oyununun yaratıcılarından Neslihan Aydınoğlu, App Store Bugün hikayesinde, kendi hikayesini anlatıyor.
neslihan

Kelimelik oyununun geliştirici ortağı Neslihan Aydınoğlu, “Bilgi güçtür ve işini iyi yapan bir insanın karşısında hiç bir engel duramaz. Bu şekilde bulunduğun her ortamda azınlık olmanın tüm dezavantajlarının üstesinden gelebilirsin” diyor.

Neslihan “Hayallerimi paylaştığım pek çok kişiden heves kırıcı tepkiler aldım ama insan ne istediğini çok iyi bildiğinde, ne kadar negatif geri bildirim ile karşılaşırsa karşılaşsın kolay kolay pes etmiyor” diye de ekliyor.

İstanbul menşeli stüdyo He2 Apps’in kurucuları Neslihan ve Deniz Aydınoğlu’nun geliştirdiği Türkçe kelime oyunu Kelimelik, App Store’da yayınlanalı tam 5 yıl oldu ve o günden bu yana 11 milyon kez indirildi.

App Store, tüm kadınların “Dünya Kadınlar Gününü kutlamanın ötesinde, onlara kendi kişilik özelliklerinden çıkan uygulama önerilerini sunuyor.

Kadınlar Günü’ne özel uygulamalar App Store’da

Dünya Kadınlar Günü için özel hazırlanan hikaye ve uygulama önerileri için iOS cihazından App Store’da Bugün ve Uygulamalar Sekmelerini ziyaret etmeniz yeterli.