reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple, 22 Nisan Dünya Günü’nü yeşil elma logosuyla kutluyor [Video]

Bugün 22 Nisan Dünya Günü. Earth Day kuruluşu her yıl 22 Nisan Dünya Günü için çevresel sorunlara dikkat çeken bir tema belirliyor. Apple da bu sene seçilen “Yeşil Kentler” teması kapsamında, dünyanın pek çok yerindeki mağazalarında logosunu yeşile boyadı. Daha önce Dünya AIDS gününde de benzer bir uygulamaya giderek logosunu kırmızıya boyayan Apple, Dünya Günü için ayrıca sitesinde özel bir bölüm oluşturarak çevreyi korumak adına gerçekleştirdiği uygulamaları açıkladı.

Advertisement

apple
Dünya Günü’nü daha önce 2006’da kutlayan Apple, o zaman da kullanılmış bilgisayarları toplamaya yönelik bir kampanya başlatmıştı. Şu anda çevreye zarar vermeyen kaynaklardan enerji temin eden çevre dostu tesisi Campus 2‘yi inşa etmekte olan firmanın bu sene Yeşil Kentler temalı Dünya Günü’nü kutlaması dolayısıyla çok da şaşırtıcı değil.

apple
Yenilikçi ve devrim yaratan tasarımlarının aynı zamanda çevre dostu olduğunu göstermek isteyen Apple, bu konudaki imajını olumlu hale getirme çalışmalarına Greenpeace’ten iki yıl önce aldığı kötü notun ardından başlamıştı. Bu kadar kısa bir sürede büyük aşama kateden Apple’ın çabaları Greenpeace’in de gözünden kaçmamış ve Apple bu seneki temiz enerji karnesinde yıldızlı pekiyi almıştı. Bizim de paylaştığımız haberde teknoloji devinin kendini temize çıkarmak adına ne gibi çalışmalara imza attığını okuyabilirsiniz.

VİDEO