reklamı kapat

POPÜLER

phil-spencer

Microsoft’un oyun tutkunu yöneticisi Phil Spencer iş başında

Electronic Entertainment Expo‘ya (E3) aylar kala Microsoft‘un atakları durmuyor. Dün konsol savaşlarında Xbox One‘ın galip gelmesi için elinden geleni yapacağını duyurduğumuz Microsoft, yeni oyun isimlerinin patentini aldı.

Phil Spencer‘ın Microsoft Gaming Studios’un başına geçmesiyle artık oyun alanında işleri ciddiye alacağını daha önce belirtmiş olan Microsoft, E3 için de kolları sıvamış. ABD Patent ve Ticari Markalar Dairesi’nin sitesine girdiğinizde Screamride ve Eden Falls isimlerinin artık Microsoft’a ait olduğunu görüyorsunuz. İki yeni çevrimiçi oyun için alınan bu isimlere ait oyunların hangi platformlarda oynanacağı şimdilik bir gizem. Bu iki oyunun dışında Snap Attack ve Secrets and Treasure isim haklarını da satın alan firma E3 için kabarık bir dosya hazırlamış gibi görünüyor.

Birden fazla projenin isim haklarını almanın bir pazarlama taktiği olduğunu söyleyen Microsoft, şimdilik bu olası oyunlarla ilgili bir açıklama yapmadı. Phil Spencer’ın tüm odağını Xbox One’a yoğunlaştırmasıyla E3’te sansasyon yaratacak büyüklükte duyurular bekleyebilir miyiz bilemiyoruz, fakat en azından Spencer ile birlikte işlerin birazcık değiştiği açık.

YORUMLAR