reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Xbox’ın başındaki isimden ilginç Sony ve Nintendo açıklaması

Microsoft’un Xbox bölümünün başındaki isim Phil Spencer, kısa süre önce dikkat çekici bir Sony ve Nintendo açıklaması yaptı.

Microsoft’un yeni konsolu biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda durulan Series X modeli. 2020 sonunda PlayStation 5 karşısına çıkacak Xbox Series X, teknik olarak iddialı bir cihaz. Konsol kişiselleştirilmiş AMD Zen 2 işlemci taşıyor ve Radeon RDNA mimarisini kullanıyor. 8K oyun desteğiyle gelen ve kare hızı 120 fps’ye kadar çıkacak denilen Ray tracing destekli konsol, 4K 60 fps’yi ise standart olarak sunmaya hazırlanıyor. İşte bu konsol, Microsoft’un fiziksel olarak satışa sunacağı son Xbox olabilir. Çünkü firma geleceği direkt olarak bulut temelli internet üstünden oyun konsepti üstüne kurmayı planlıyor. Tam da bu konuda bir açıklama yapan Phil Spencer, Sony ve Nintendo’yu gelecek için kendilerine rakip olarak görmediklerini aktarıyor. Spencer gelecekte Google ve Amazon‘un esas rekabet edecekleri firmalar olacağını söylüyor. “Bu Nintendo ve Sony’ye saygısızlık yapmak değil, ancak geleneksel oyun şirketleri artık geride kalıyor” diyen önemli isim, bir kez daha geleceğin bulut sistemlerinden geçtiğini hatırlatıyor. Ancak bu açıklama biraz garip karşılanıyor. Evet Microsoft bulut oyunculuğu alanına şimdiden inanılmaz büyük paralar yatırıyor. Ancak Sony ve Nintendo da kesinlikle ufak firmalar değil. Onların da bu konuda planları ve aktif çalışmaları bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X özel oyun konusunda rakibinin gerisinde kalacak

Microsoft Studios başındaki isim Matt Booty‘e göre 2020 sonunda yani çıkışında “kendisine özel (Exclusive)” hiçbir oyuna sahip olmayacak. Hatta konsolun daha sonra da exclusive oyun kazanmayacağı yönünde de bir açıklama yapılıyor. Yeni oyunlar hem Xbox hem de PC tarafında oynanabilir olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia