reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10 ailesinin gerçek tasarımı ortaya çıktı

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerine yönelik yeni bir sızıntı yapıldı. Bu sızıntı ile ailenin tasarımını kendisini gösterdi. İşte detaylar;

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro, bildiğimiz kadarıyla 13 Şubat tarihinde internet üstünden tanıtılacak. Lansmandan hemen sonra Çin merkezli olarak satışa çıkacak denilen telefonlar, sızdırılan poster ile karşımıza çıktı. Bu posterde Mi 10 5G görünüyor ancak Mi 10 Pro’nun da farklı olması beklenmiyor. Sızan posterdeki tasarım ise Mi 10 ailesinin Mi Note 10‘u andıran bir gövdeyle yolda olduğunu gösteriyor. Farklı olarak ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyacak telefonlar, kavisli kenarlara ve çok ince çerçevelere sahip. Şimdilik iki farklı renkte görülen Mi 10 ailesi, parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor ve arkasında görebileceğiniz üzere dörtlü kamera kurulumu taşıyor. Tasarımsal olarak çok güzel görünen cihazlar, teknik anlamda da iddialı geliyor.

Xiaomi Mi 10 Mi 10 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro performanslarıyla pişman etmeyecek

Her iki cihaz da çok güçlü Snapdragon 865 işlemci ve en az 8 GB LDDR5 RAM üstüne kuruluyor. Daha önce gelen bilgilere göre Mi 10 için en üstte 12 GB, Mi 10 Pro içinse en üstte tam 16 GB RAM sunulacak. Ortak olarak 4.500 mAh pil taşıyacak denilen telefonlar, kesin olarak 108 megapiksel kamera ile yolda bulunuyor. Bu kamera ile 8K çözünürlükte 30 fps video çekilebileceği ve 50x dijital zoom sunulacağı belirtiliyor. Peki fiyatlar? Sızıntılara bakarsak normal modelin başlangıcı 440 dolar, Pro’nun ise 544 dolar seviyesinde yer alıyor. Ancak bu fiyatların henüz netleşmediğini belirtelim.

İlgili Video

Firmanın Türkiye’de de satılan Mi Note 10 modeli