reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple ve OPPO

Apple ve OPPO, “22 Nisan Dünya Günü” özelinde gezegene katkılarını paylaştı

Apple ve OPPO, “22 Nisan Dünya Günü” özelinde gezegene yaptıkları katkıları paylaştı. Apple bugüne özel olarak ana sayfasını değiştirdi.

Teknoloji devi Apple, ana sayfasına “Sizin için tasarlandı. Gezegenin de kalbini kazandı.” başlığını ekledi ve ürünleri hakkında çevresel birçok konuda bilgi verdi. Çevre ve geri dönüşüm konusunda yaptığı çalışmalara burada yer veren firma, örneğin “2015’e kıyasla ambalajlarda tek kullanımlık plastiğe yüzde 75 daha az yer veriyoruz“, “2021’de ürünlerimizde geri dönüştürülmüş tungsten, nadir bulunan toprak elementleri ve kobaltı 2 kat daha fazla kullanmaya başladık” ve “2020’den beri karbon nötr durumdayız. 2030 yılına kadar tüm ürünlerimiz de karbon nötr hale gelecek.” tarzında açıklamalar yapıyor. 22 Nisan Dünya Günü özelinde ürün bazı paylaşımlar da yapıldı.

Apple, iPhone 13 Pro için “ambalajın dış kısmında plastik kaplama yok“, “anakartın kaplamalarında yüzde 100 geri dönüştürülmüş altın kullanılıyor.” diyor, iPhone 13 özelinde ise “anten hatları tekrar değerlendirilen plastik şişelerden üretiliyor ve “Taptic Engine’da yüzde 100 geri dönüştürülmüş tungsten kullanılıyor” paylaşımlarını yapıyor.

OPPO tarafından ise 22 Nisan Dünya Günü özelinde şu açıklamalar yapıldı: “Dünyada her yıl 22 Nisan’da gezegenimizin korunması konusunda farkındalık yaratmak amacıyla ‘Dünya Günü’ kutlanıyor. Teknolojideki uzmanlığıyla yaşamı iyileştirmeyi hedefleyen, dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, sürdürülebilirliğe olan uzun vadeli taahhüdüyle, global bir kurumsal vatandaş olma sorumluluğuna öncelik veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, ürün tasarımından sürdürülebilirlik konularında kamuoyunu bilinçlendirmeye kadar, gezegenimize daha yeşil bir gelecek sunmayı teşvik etmek için teknolojiyi ve marka gücünü kesintisiz kullanıyor.” Firma bu bağlamda şu başlıkları öne çıkardı:

-OPPO, ambalajlarında kullandığı plastik miktarını %95 oranında azalttı
-Find X5 serisi ambalajı %45 oranında geri dönüştürülmüş liften üretildi
-Pil Sağlığı Motoru pillerin %80’inden fazlasını korumaya yardımcı oluyor
-OPPO nesli tükenmekte olan hayvanların renk çeşitliliğini koruyor
-OPPO, sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklıklar kuruyor

Apple ve OPPO paylaşımları yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti