reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo ThinkPad X13 Yoga

Lenovo ThinkPad X13 Yoga

Lenovo ThinkPad X13 Yoga

Lenovo ThinkPad X13 Yoga

Lenovo ThinkPad L15

Lenovo’nun yeni ThinkPad ailesi yakında Türkiye’de; işte yeni modellerin sunduğu yenilikler

Lenovo, ThinkPad ailesinin yeni üyeleri ThinkPad X13 Yoga ve X13‘ü kullanıcıların beğenisine sunuyor. Mobil Dünya Kongresi‘nde görücüye çıkan bilgisayarlar yakında Türkiye’de satışa sunulacak.

Windows 11 Pro yüklü gelen modellerde 12. nesil Intel Core işlemci, Intel vPro ve Intel Iris Xe grafik işlemcisi bulunuyor. ThinkPad X13 3. nesil isteğe bağlı olarak AMD Ryzen Pro 6000 serisi işlemci ve AMD Radeon 600M grafik işlemciyle satın alınabiliyor. ThinkPad ailesinin bir diğer üyesi olan ThinkPad L’de AMD’nin Ryzen Pro 5.000 serisi işlemcisi kullanılıyor. Tüm modellerde sunulan Dolby Voice, uyumlu cihazlar kullanıldığında sesleri ayırarak daha doğal ve daha az yorucu toplantılar sağlıyor. Gizlilik için kamera perdesine sahip isteğe bağlı FHD IR kameralar video konferans kalitesini artırıyor. Sunulan tüm yeni ThinkPad modelleri, L13 ve L13 Yoga modellerinde bir ilk olarak daha yüksek Kablosuz WAN (WWAN) bağlantı hızları için 4G LTE seçenekleri sunuluyor. ThinkPad X13 3. nesil de opsiyonel 5G sub6 ile kullanıcılara daha hızlı bir internet denetimi vadediyor. ThinkPad X13 Yoga ve X13 3. nesil modellerinde gelişmiş Dolby Audio hoparlör sistemi haricinde Düşük Mavi Işık teknolojili düşük güç tüketimine sahip Dolby Vision ekran yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Lenovo ThinkPad X13 Yoga haricinde ThinkPad L14 ve L15 3. nesil modelleri de yolda

L14 ve L15 modelleri daha ince çerçevelere ve daha yüksek ekran/gövde oranlarına sahip. Selefine kıyasla daha ince ve daha hafif olan yeni modeller bununla birlikte daha uzun bir pil ömrü vadediyor. Yakında satışa sunulmasını beklediğimiz bilgisayarların Türkiye fiyatlarının ne olacağı henüz duyurulmadı.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display