reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Books Türkiye için kullanıma açıldı [Video]

Google’ın yurt dışında uzun süredir kullanımda olan kitap satın alma ve okuma servisi ülkemizde nihayet hizmete sunuldu. Uygulama mağazasında yerini alan Play Books içinde Türkçe ve yabancı birçok esere ulaşabilmek mümkün.

Son dönemde yenilikçi çalışmalarıyla dikkat çeken internet devinin sürprizleri devam ediyor. Kısa süre önce “Connected Classroms” ile öğrencilerin eğitimine destek veren Google, daha sonra aklınıza takılan konularda uzman yardımı alabileceğiniz “Helpouts”u tanıttı.

Sabah saatlerinde Türk kullanıcılar için Play Store’u güncelleyen firma, kitap satın alma platformu “Books”u resmen kullanıma açtı. Edebiyat, roman, çocuk, genç, bilgisayar, iş dünyası, bilim kurgu ve fantezi gibi çeşitli kategorilerde ücretli ve ücretsiz yüzlerce kitabı barındıran servis, fiyat politikasını TL cinsinden belirledi. Yabancı yayınların ağırlıkta olduğu Books’ta Orhan Pamuk’un eserlerine ulaşabilmek de mümkün. Başlatılacak çalışma ile Türkçe kaynak sayısını artırması beklenen servis böylelikle okuma alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor.

VİDEO

Google Play Books

FİYAT
Android: Ücretsiz

BOYUT
Android: Cihaza göre değişir

YÜKLEMEK İÇİN
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.books&hl=tr

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

google-play-books

YORUMLAR