reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın yeni platformuyla dersler daha zevkli geçecek [Video]

Google, duyurduğu yeni servisiyle öğrencilerin eğitiminde önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Hangouts altyapısını kullanan platform ile sanal dünya üzerinden çeşitli mekanlara öğretici geziler düzenlenebiliyor.

Google+’ın belki de en çok tercih edilen fonksiyonlarından görüntülü sohbet uygulaması Hangouts farklı alanlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yeni altyapısıyla ses ve video kalitesini bağlantı hızına göre dengeleyerek kesintisiz iletişim sağlayan yazılım şimdi de öğretmenlerin yardımına koşuyor.

“Connected Classrooms” ismindeki platformuyla karşımıza çıkan teknoloji devi, internet üzerinden dünyanın çeşitli bölgelerine teknik gezi düzenlenebilmesini sağlıyor. Sanat ve tarih müzeleri, akvaryumlar, hayvanat bahçeleri gibi noktalara özel etkinlik takvimi hazırlayan Google ilk aşamada kayıt topluyor. Öğretmenlerin öğrencileri için ilginç buldukları konularda mevcut listelerden herhangi birine adlarını yazdırmaları yeterli oluyor. Daha sonra belirlenen tarihte başlayan canlı video konferans ile gerek maddi yetersizlikler gerek coğrafi koşullardan ötürü normal şartlarda ziyaret etmenin güç olduğu yerler, öğrencilerin ayağına getiriliyor. Daha interaktif deneyim için genç beyinlerin sorularını da yanıtlamaktan çekinmeyen yetkililer böylelikle bilgi hazinesinin genişletilmesinde etken rol oynuyorlar. Şu an için Amerika’da başlatılan çalışmanın dünya geneline yayılması durumunda ortaya eğlenceli ve bir o kadar verimli sonuçların çıkacağı ise aşikar.

VİDEO

YORUMLAR